Biz Mektup Yazardık!


20150617_131940 (2) 

 Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Çağdaşlarından Mektuplar, Biz Mektup Yazardık sergisi 5 Mayıs’tan beri İş Sanat Kibele Galerisi’nde ve 20 Haziran’a kadar sürecek. Ben dün gitme fırsatı buldum ve vaktiniz varsa, özellikle benim gibi mektupları seviyorsanız (bu cuma veya cumartesi 10.00- 19.00 arası) uğramanızı tavsiye ederim.

 Sergide Eren (Ernestine) Eyüboğlu, Ahmet Hamdi Tanpınar, Fikret Muallâ, İbrahim Çallı, Andra Lhoté, Fahrünisa Zeid, Abidin Dino, Reşat Nuri Güntekin, Cemal Tollu, Nurullah Berk, Arif Kaptan, Mari Gerekmezyan, Abidin Dino ve Nâzım Hikmet gibi birçok ismin mektubu yer alıyor.

biz mektup yazardik 1

Eren Eyupoglu 3Eren Eyupoglu 2Bedri Rahmi Eyupoglu 2Bedri Rahmi Eyupoglu 4Arif Bedri KaptanFikret MuallaMariBedri Rahmi Eyupoglubiz mektup yazardik 6Nazim hikmetNazim HikmetNazım Hikmet’in kendi sesinden şiirinin kayıtlı olduğu kaset.Bertha VonEmin Hekimgilbiz mektup yazardik 7Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 1958 Brüksel Dünya Fuarı’ndaki Türk Pavyonunda bulunan lokanta için hazırladığı perdeden bir örnek.

Vehbi Koç Utku Varlik ibrahim örsyalçın yeterasik veysel Nedim Gunsur Tenis oynayanlar biz mektup yazardik 5biz mektup yazardik  9 biz mektup yazardik  10 biz mektup yazardik 11Sergiyi dolaştıktan sonra hatıra defterine yazıp, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun mektuplarından esinlenerek hazırlanan zarflardan alabiliyorsunuz. Ben de mektup arkadaşlarım için zarflardan aldım, haftaya mektup yazıp atmak için sabırsızlanıyorum!

İrem

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s