1 Saat Çalış 1 Saat Mola

1saatcalis

Bir şey yapmanız gerektiğinde diğer şeyleri de boşlamamanıız sağlıyor bu yöntem. Ben Barış Özcan’ın şu videosundan öğrendim. Özetle uyku saatiniz dışındaki saatlerde 1 saat çalışıp sonrasında 1 saat kendinize ayırıyorsunuz.
Bu şekilde hayatınızı geçirmeniz imkansıza yakın olur. Özellikle yoğun olduğunuz bir dönemde uygulamak için güzel bir yöntem. Çalışmanız gereken 1 saatler boyunca sadece yapmanız gerekene odaklanıp size ait olan 1 saatler boyunca da istediğiniz şeyi yapabiliyorsunuz. İstanbulda yaşayan biri olarak bunu evde olmadığım günlerde uygulamam imkansız; örneğin okula gittiğim bir günde minimum 4 saatim yolda geçiyor, zaten tüm gün okulda dersin oluyor vs. Ama bir şey yetiştirmek istiyorsam haftasonu ve pazartesi günleri boş olduğum için rahatlıkla uygulayabiliyorum. Örneğin vize dönemine yaklaştığımız için 2 hafta önce, haftada 1 video olacak şekilde video çekimlerini tamamlamam gerekiyordu; çalışmaya ayrılan 1 saatleri çekimleri tamamlamak için kullandım. Geriye kalan 1 saatler dizi izleme, dinlenme, kahve içme, kitap okuma, yemek yeme şeklinde doluyor. Ders çalışmam gerektiği bir dönemse de çalışmaya ayrılan 1 saatlerde ders çalışıp geriye kalan 1 saatlerde o haftaya yetiştirmem gereken videoları düzenleyeceğim bunun dışında yine dinlenme, yemek yeme, kitap okuma vs. gibi gün içinde yaptığım şeyler olacak. Bu şekilde ders çalışma ve video düzenleme işlerini birbirinden ayırmış olacağım.
Şu anki 1 saatimi yeşil çay içip bu yazıyı yazarak geçirmiş bulunuyorum :) vizelerim bittiği için videoya ağırlık verdiğim birkaç gün geçireceğim…

Sevgiler İrem

Kaydet

Kaydet

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s