Nakışlı 3 Boyutlu Kelebek

kelebek Youtubeda videosu olan paylaşımları burada da paylaşarak devam edeceğim bir süre ki blog yazıları youtube kanalıma yetişsin :)

Bu kelebeğin de 5 ay öncesine ait olan videoda anlatımı mevcut. Öncelikle ben nakış bilmiyorum ki diye düşünmeyin, ben de ilk kez bu proje için denedim. Aslında çiçek nakışları yapmak istiyordum ama düz bir zeminde durmasını istemiyordum, o dönem de kelebekli şeyler ilgimi çektiği için böyle bir şey yapmaya karar verdim. Kendim çerçeveye göre çizdim ancak sonunda bükülünce biraz istediğimden küçük olmuş oldu. Ben içindeki kare kısmından kanatların biraz daha fazla çıkmasını isterdim, ama bu halini de seviyorum yine de yapacak olursanız aklınızda olsun boyut konusunda benim videoda çizdiğimden daha büyük de çizebilirsiniz.

kelebekcerceve

Kumaş olarak amerikan bezi kullandım. Sert dokulu olduğu için şekil vermek daha rahat. Nakış için kanaviçe ipleri kullandım. Kumaşın biraz daha tok bir duruşu olması için çok kalın olmayan bir tela sonrasında şekil verirken de tel kullandım. Sonuç olarak ben çok sevdim hatta minik bir tane yapsam kolye de olabilir bundan diye düşünüyorum şu an :) Yaparsam videosunu kaçırmamak için buradan abone olmayı unutmayın kanalıma!

Sevgiler İrem

 

 

Kaydet

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s