Hama Boncuklu Defter DIY

Birkaç yıl önce Pinterest’te rastlamaya başladım bunlara, Türkiye’de de IKEA’da satıldığını öğrendim. O sıra da Ankara’ya gidecektim İstanbul’dakinde gördüğümü hatırlamadığım için Ankara’da koşup aldım. Çocuk reyonunda olduğu için daha önce dikkatimi çekmemişlerdi. Bence yapması çok keyifli ve kolay. Çevrenizde çocuk varsa onların da ilgisini çekiyor.

Birçok şey yapabilirsiniz ama küçük bir tavsiye benim yaptığım anahtarlıklar çantada kırıldı. Anahtarlık kolye gibi şeylerde arkasına ince keçe yapıştırabilirsiniz. İnternette araştırırsanız farklı markalarında var. Onların boyutları daha düzgün ve daha iyi yapışıyor diye okumuştum. Detaylı bir şey yapmak istiyorsanız daha fazla renge ihtiyacınız olacaktır onları internetten temin edebilirsiniz. Eğer bir tablo gibi bir şey yapmak istiyorsanız küçük boyutlu boncukların daha iyi durduğunu düşünüyorum, yapacağınız şeylere karar verip almak en iyisi sanırım. Benim pinterestteki ‘hama beads’ panom burada

Snapshot 3 (20.08.2016 15-30)Boncukları diziyor ve ütülüyorsunuz. Son aşamada dikkat etmeniz gereken şey ise boncuklar ve ütü arasına dizme tabletlerinin paketinden çıkan kağıttan koymanız. Ben onlar kaybolunca yağlı kağıt koymaya başladım. Kullanmazsanız boncuklar eridiğinde ütünüze yapışır.

Ikea’da dizeceğiniz tabletlerden de var ama yıldız ve beşgen şeklinde olanlardan yok pakette. Türkiye’de bulamayınca Amazondan almıştım sanırım onları.

http://www.youtube.com/watch?v=Je6Lvhst2tc

Deftere gelecek olursak; ben bir şey yapınca işime yarasın istiyorum. Bu defterler de öyle ortaya çıktı. Hama için gerekenler dışında a4, makas, ip ve iğneye ihtiyacınız var. İstediğiniz boyda yapabilirsiniz. Detaylari videoda bulabilirsiniz :)

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s