26.06.2018

Yazıyı haziranda yazmış fotoğraf bulur yayımlarım diye yayımlamamıştım şimdi gecikmeli olarak yayımlıyorum ara ara böyle yazılarla burayı güncellemeye çalışacağım. 

Not: Yine fotoğraf yok onu daha sonra eklerim artık :)


26.06.2018

Salı -İstanbul 

Yaz gelince farkettim ki kesinlikle bahar insanıyım. Kışın her ne kadar yazın gelmesini istesem de şu an çok sıcak ve bu sıcakta nasıl geçen yıl yaz okuluna ve staja gidiyormuşum hiçbir fikrim yok :)

Her neyse şu an sadece cuma günü bir sınavım kaldı o yüzden birkaç gündür ders çalışmıyorum. İtiraf ediyorum biraz ne yapacağımı bilemedim boş kalınca. Bilen bilir tezle çok uğraştık, evden 6-7 arası çıkıp 11-12 arası geliyordum bir ara ve sürekli anket vs uğraşıyorduk tez arkadaşım Dilayla. Onu da 9 gündür görmüyorum ki 2 gün görüşmesek garip geliyordu bize, sürekli birlikte olduğumuz için. Tezin yetiştiğine de gerçekten inanamıyorum.

Perşembe ise kep törenim var ve evet ertesi gün sınava gireceğim. Hatta aynı günlerdi ama sağ olsunlar sınavı ertesi güne aldılar…

Çok yorulmuş olsam da hala açıklanmayan sınavlarım, hatta girmediğim bir sınavım olsa da okul muhtemelen istediğim bir ortalama ile bitecek bu yüzden mutluyum. Bir süre ne yapacağıma karar vermekle bekleyeceğim bu sırada bol bol dikiş dikmek istiyorum çünkü çok fazla kumaş var elimde ve hepsi çok güzeller. Sıkıldıkça açıp onlara bakıyorum ne diksem diye düşünüyorum. Yazın okula gidip overlok mu çeksem kenarlarına daha düzgün olurlar diye bile düşündüm ama hayır hava çok sıcak ve okul bana 2 saat mesafede.

Dikerken videoya almaya çalışıcam hepsini. Bu arada geçenlerde bir yorum gelmişti kolay bluz dikimi videoma. Ben videoda bu ilk diktiğim kıyafet demiştim. Yorumda da ilk gibi durmuyor hiç demişti yazan kişi. (Yorumu kötülemek için söylemiyorum bunu, güzel bir yorumdu zaten.) O videodaki bluz ilk diktiğim bluzdu. Hatta baya basit. İstediğiniz uzunlukta, genişlikte ve yaka modeliyle yapabilirsiniz ama. Değiştirilebilir modelleri seviyorum. Bunu eklemek istememin sebebine gelecek olursak, ben de (tekstil mühendisliği okumuş olsam da okulda temel olarak makine kullanmayı  gördük sadece) dikişi evdeki bu denemelerimden öğreniyorum ve birkaç kere dikme şansım olmadığı için ilk dikişimde videoya alıyorum. O yüzden ben yapabiliyorsam siz de (belki daha az belki daha fazla süre harcayarak) yapabilirsiniz. Zaten bunları paylaşma nedenim de bu.

Sevgiler İrem

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s